آثار و فعالیت های ماندگار

 

استاندار هرمزگان گفت:«شهرداری باید فعالیت های ماندگار انجام دهد و آثار ماندگاری را از خود به جای بگذارد….»
جناب استاندار عزیز باید به عرض برسانم که ظاهرا از وضع شهر ما درست و حسابی اطلاع ندارید وگرنه مشاهده می کردید که بیشتر فعالیت ها در شهر ماندگار است…
به فرض مثال همین آشغال (توهین به کسی نیست!) منظور زباله ی سرِ کوچه ی ما بود که گاها روزها و شب ها و هفته ها در حاشیه ی دیوار می ماند! (آیا این آثار ماندگار نیست؟!) به طوری که شب ها تا صبح گربه ها و موش ها و سگ های ولگرد بیشترِ  همایش و کنسرت هایشان را در این مکان برگزار می کنند!
گربه ها پا را از این هم فراتر گذاشته اند و روی همین دیوار نوشته اند:«لعنت به کسی که در این مکان آشغال نریزد…!»
حالا می گوییم حیوانات زبان نفهم چیزی حالیشان نیست، درست اما آدم ها دیگر چرا؟. الان عرض می کنم.گاهی وقت ها متاسفانه در همین کوچه ی ما توسط برخی از اهالی محل و یا شهروندان در حال عبور از محله،در کنار دیوار آثار ماندگاری به جای می ماند که بسیار هم این فعالیت ها بودار به نظر می رسد و مشخص نیست با چه هدفی این کار را می کنند! باور کنید این آثار تا روز بعد می ماند و کسی در صدد پاک کردن آثار دیگران نیست.
جناب استاندار ، فعالیت های ماندگار شهرداری و دیگر ادارات زیاد است ولی ما قصد نداریم سر مبارک را با این چیزهای پیش پا افتاده به درد بیاوریم!
مثلا شما تا به حال نام خیابان ماندگارِ مارپیچ، هندلی، شمشیری و سایر القاب در خیابان برق به گوش تان خورده است؟
این خیابان هم جزو فعالیت های ماندگار شهرداری است. پیشنهاد می کنیم دستور فرمایید تندیس مبارک شهردار وقت و طراح خیابان مذکور را ساخته و در اسرع وقت در ورودی این خیابان برای عبرت سایرین به عنوان چهره ی ماندگار بندرعباس نصب کنند.
و یا همین معتادهای سطح شهر که الحمدالله روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود و این خیل عظیم ثابت می کند که ما در حال پیشرفت هستیم، اگر روزی یکی از این معتادان بخت برگشته گوشه ی خیابانی دراز کشید و به خوابی عمیق فرو رفت و دیگر بیدار نشد! آن قدر در جای خود می ماند تا باد کند و در این گرما بو کند.این کار هم خودش نوعی فعالیت ماندگار است.
و یا همین چاله های سطح خیابان های بندر که به لحاظ تاریخی هم سن و سال چاله اسکندرون هستند، و کسی هم در فکر پر کردن آن نیست و قطعا هر شهرداری با این کار دوست دارد به سهم خود اثر ماندگاری را از خود به جای بگذارد!
و ….تازه برخی از مدیران و شهرداران نواحی هم آن قدر طی این سال ها در مقام خود مانده اند که خود به خود به آثار ماندگار تبدیل شده اند و عنقریب باید نامشان را در فهرست آثار ملی به ثبت برسانند!و…همین طور بگیر برو تا آخر!
شایان گفتن است این خبر و این مطلب مربوط به سال ها پیش است و ربطی به وضعیت فعلی شهر ندارد چرا که متاسفانه الان مدت هاست دیگر شاهد فعالیت های ماندگار از سوی شهرداری نیستیم!

نوشته ی: راشدانصاری( خالوراشد)

۱۳ نظر (نظرات شما) در ”;آثار و فعالیت های ماندگار“

 1. شهیدی گفت:

  به به
  عالی

 2. غلام گفت:

  نثرت هم خالوجان خواندنی است

 3. حسنی گفت:

  آفرین بر شما

 4. محبی گفت:

  سلام
  عالی بود

 5. رضا گفت:

  دم خالو گرم

 6. غلامزاده گفت:

  از اول تا آخر یک نفس خوندم و کیف کردم

 7. مریم گفت:

  سلام
  این تلگرام و واتس اپ و اینستا واقعا بازار سایت و وبلاگ رو کساد کرده

اضافه کردن نظر

برای نمایش شکلک بر روی آن کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo